Rolety zewnętrzne – Tomaszów Mazowiecki

Jeśli szukają Państwo salonu oferującego bogaty wybór rolet zewnętrznych w Tomaszowie Mazowieckim, zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą. Produkty te, dzięki swojej funkcjonalności stanowią integralną część nowoczesnych technologii budowlanych. Są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Rolety okienne zwiększają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Ponadto zapewniają one zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych opóźniają czas włamania, jednak by spełnić normy rolet antywłamaniowych ich konstrukcja powinna być odpowiednio wzmocniona i solidnie zamontowana do ścian budynku.

rolet-zew1 rolet-zew2

Konstrukcja rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne swoją funkcjonalność zawdzięczają między innymi specjalnej konstrukcji. Z jakich konkretnie elementów składają się tego typu produkty? Zaliczamy do nich trzy główne komponenty. Jest to:

  • obudowa – to nic innego, jak prowadnice, a także specjalna skrzynka, nazywana często kasetą. To właśnie w niej chowa się po zwinięciu kolejny elementy czyli pancerz;
  • pancerz – to główna i najbardziej dostrzegalna część całego produktu. Rolą pancerza jest przede wszystkim ograniczenie dostępu promieni słonecznych, ale także izolacja termiczna oraz akustyczna;
  • napęd – przy jego pomocy możliwe jest otwarcie oraz zamknięcie pancerza. Warto podkreślić, że wyróżniamy dwa rodzaje napędu, a więc manualny i elektryczny. W pierwszym przypadku roleta uchylna jest ręcznie, a w drugim poprzez przycisk, pilot lub aplikację mobilną.

rolet-zew3

Zalety rolet okiennych zewnętrznych w okresie letnim

Większość osób decyduje się na montaż rolet przede wszystkim w celu ograniczenia dostępu naturalnego światła. W takim przypadku wybór produktów zewnętrznych jest jak najbardziej wskazany. Okna przepuszczają bowiem do 80% promieni słonecznych, doprowadzając latem do nadmiernego nasłoneczniania się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. W porównaniu do systemów wewnętrznych, proponowane przez nas rolety odbijają promienie słoneczne już przed szybą, nie dopuszczając do nagrzewania się pomieszczeń. W okresie letnim można zatem odczuć korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych w postaci zaciemnienia i przyjemnego chłodu w pomieszczeniach. Tego typu rozwiązanie pozwala również zredukować ilość zużywanej energii elektrycznej przez zainstalowane w pomieszczeniu klimatyzatory. Dzięki zamknięciu rolet możliwe jest bowiem schłodzenie wnętrz w znacznie krótszym czasie.

Zalety rolet zewnętrznych w okresie zimowym

Warto zaznaczyć, że rolety zewnętrzne okazują się przydatne nie tylko latem, podczas upalnych i słonecznych dni. Wynika to z faktu, że okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w strukturze budynku (od 15 do 25%). Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych można w łatwy sposób ograniczyć ten niepożądany efekt. Między oknem a pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna, działająca, jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym zmniejsza się dzięki temu zapotrzebowanie budynku na energię, co znacząco obniża koszty ogrzewania (nawet o 30%).

rolet-zew4

Akcesoria do rolet zewnętrznych

Nasi Klienci mogą zaopatrzyć się u nas nie tylko w same rolety, ale również w niezbędne do nich akcesoria. Jakie konkretnie produkty posiadamy? W przygotowanej przez nas ofercie znajdą Państwo między innymi piloty sterujące radiowe i naścienne oraz zwijacze ręczne do manualnej obsługi rolet. Oprócz tego posiadamy także komponenty mechaniczne w postaci na przykład prowadnic czy taśm. Warto zaznaczyć, że każdy z wymienionych produktów dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala odpowiednio dopasować akcesorium do posiadanej przez Państwo rolety. W przypadku zainteresowania ofertą, zapraszamy do kontaktu.

Rolety zewnętrzne – Brzeziny

Naszą szeroką ofertę rolet zewnętrznych kierujemy także do klientów z Brzezin. U nas mogą Państwo liczyć nie tylko na bogaty wybór rolet, ale również na fachowy pomiar, wycenę konstrukcji oraz późniejszy montaż. Zapewniamy dostawę zamówionych rolet na wskazany przez klienta adres. Z naszą firmą zakup rolet zewnętrznych jest łatwy i szybki.