Okna Dachowe

 

Okna Dachowe

Urządzając własny dom, błędem byłoby zapomnieć o jego poddaszu, które zawsze można zaaranżować przytulnie i funkcjonalnie. Rozważmy wtedy zakup okien dachowych, dzięki czemu nasze poddasze będzie znacznie bardziej nasłonecznione. Okna dachowe są coraz bardziej doceniane ze względu na zalety jakie oferują.

 

 

 

Okna Dachowe

Główną jest fakt uzyskania niekiedy jedynej możliwości naturalnego światła na poddaszu. Sprawdzają się szczególnie dobrze, gdy mieszkamy w zaciemnionym miejscu. Ze względu na ich poziomie położenie na dachu naszego domu, a nie pionowe w ścianie jak w przypadku standardowych okien, dostarczają nam znacznie więcej światła  i promieni słonecznych.

 

 

 

 

Okna Dachowe

Kolejnym ich atutem jest ich uniwerslaność za sprawą możliwości montażu na niemalże każdym dachu, który posiada nachylenie od 15 do 90 stopni. Nie one również konstrukcji samego dachu.

 

 

 

 

 

 

Okna Dachowe

Istotną zaletą może być również utrudniony do nich dostęp, co czyni nasze poddasze bezpieczniejszym. Umieszczenie okien na dachu pozwala na pełne zachowanie naszej swobody i prywatności.

 

 

 

 

 

Jednak ze względu na znacznie większe narażenie na wilgoć względem tradycyjnych okien, konieczne jest stosowanie najwyższej klasy materiałów oraz zadbanie o zamontowanie odpowiednich nawiewników. Okna dachowe są bowiem paroszczelne i to na ich powierzchni następuje kondensacja pary wodnej, pochodzącej z pomieszczenie użytkowych, która unosi się ku górze.

Okna Dachowe

 

Okna Dachowe

Zastosowanie okien dachowych obrotowych ułatwi do nich dostęp w celu ich wyczyszczenia. Oprócz standardowego czyszczenia, trzeba także pamiętać o okresowych usunięciu śniegu bądź liści drzew, które mogą ograniczać dostęp naturalnego światła na poddaszu.