Drzwi wewnętrzne – Tomaszów Mazowiecki

Drzwi Wewnętrzne

Jeśli planują Państwo remont lub wykończenie obiektu zapraszamy do zakupu oferowanych przez nas drzwi wewnętrznych w Tomaszowie Mazowieckim. Ze względu na niewielką odległość pomiędzy miastami, z proponowanych rozwiązań skorzystać mogą również mieszkańcy między innymi Łodzi czy Brzezin. Jakie konkretnie artykuły znajdą Państwo w naszym asortymencie? Dysponujemy niezwykle bogatym katalogiem produktów, który obejmujemy artykuły wykonane z drewna oraz szkła. Ponadto dostępne są u nas również drzwi drewnopodobne. Co cechuje znajdujące się w ofercie produkty? Przede wszystkim najwyższa jakość wykonania, a także wyjątkowy wygląd. Dzięki naszej współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami na rynku, mogą Państwo nabyć zarówno nowoczesne rozwiązania, jak i te, które wykonane zostały w tradycyjnym stylu. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani zakupem, prosimy o kontakt lub odwiedzenie naszego salonu.

Materiały do produkcji drzwi wewnętrzne

Do produkcji drzwi wewnętrznych wykorzystywane są różne materiały. Jest to między innymi:

Drzwi Wewnętrzne

  • drewno – w tworzeniu drzwi stosuje się drewno lite bądź klejone warstwowo. Zdecydowanie częściej możemy zetknąć się z drewnem klejonym, dzięki dobrej relacji parametrów technicznych w stosunku do ceny. Współczesna technika klejenia warstwowego pozwala bowiem na budowę wytrzymałej i odpornej na paczenie się konstrukcji drzwi. Najczęściej stosowane przez producentów gatunki drewna to sosna, dąb, buk, mahoń i jesion;
  • płyty drewnopodobne – są to gładkie lub tłoczone płyty wiórowe albo pilśniowe – zwykłe, MDF i HDF. Na drzwi najczęściej stosuje się płyty MDF (twarde) i HDF (bardzo twarde). Różnią się one sposobem wytwarzania oraz gęstością, od której zależą walory użytkowe gotowych drzwi. Im gęstość materiału jest większa, tym mniej się one paczą. Ze względu na stosunkowo najniższy koszt wytworzenia są one jednym z najczęstszych wyborów na drzwi wewnętrzne;
  • szkło – stosuje się je jako wypełnienie w drzwiach płytowych. Wykorzystuje się szkło przezroczyste, półprzezroczyste, matowe, barwione, witrażowe lub ornamentowe zwykłe, hartowane i klejone. Warto zaznaczyć, że coraz większą popularnością cieszą się pełne drzwi szklane, w których taflę szkła zabezpieczają jedynie wąskie ramy aluminiowe lub drewniane. Istnieje także możliwość wykonania produktu bez ram, w których taflę ujmują jedynie zawiasy i tzw. pochwyt stosowany zamiast klamki. Aby takie drzwi były bezpieczne w użytkowaniu, używa się do ich produkcji szkła hartowanego lub klejonego. Jeśli szyba ulegnie stłuczeniu, szkło hartowane rozsypie się na kawałki o nieostrych brzegach. Jeśli zaś będzie ze szkła klejonego, folia zabezpieczająca zapobiegnie rozsypaniu się szyby na kawałki.

Drzwi wewnętrzne do wielu pomieszczeń

Drzwi Wewnętrzne

W przygotowanej przez nas ofercie znajdą Państwo drzwi wewnętrzne do różnego rodzaju pomieszczeń. Jako liderzy rynku dysponujemy produktami, które można zamontować między innymi w salonie, sypialni, garderobie czy spiżarni. Oprócz tego posiadamy także drzwi łazienkowe. Opracowane zostały one według specjalnej technologii. Dzięki specjalnym otworom pomieszczenie to jest wentylowane, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Oprócz tego proponowane przez nas drzwi do łazienki pokryte są specjalną powierzchnią, dzięki której nie dochodzi do wszelkiego rodzaju zniekształceniem produktu w wyniku działania wody.

Wykończenie powierzchni drzwi wewnętrznych

Sposób wykończenia powierzchni drzwi zależy przede wszystkim od rodzaju materiału, z jakiego są wykonane. Drzwi drewniane można kupić lakierowane bezbarwnie, pokryte okleiną lub pomalowane farbami akrylowymi.

Drzwi Wewnętrzne

Najczęściej wykańcza się je tak, aby powłoka podkreślała naturalny rysunek słojów drewna (lakier bezbarwny) lub do niego nawiązywała (drewnopodobny laminat albo okleina naturalna, czyli fornir).

Drzwi Wewnętrzne

Farby kryjące stosuje się rzadziej. Drzwi z płyt drewnopochodnych również pokrywa się farbami akrylowymi lub okleiną. Do wyboru są okładziny drewnopodobne lub z jednobarwnego laminatu oraz farby kryjące.

Drzwi Wewnętrzne

Drzwi Wewnętrzne

Wybierając drzwi wewnętrzne dobrze jest mieć już wizję kolorystyczną danego wnętrza, aby móc jak najlepiej dopasować ich wygląd do aranżacji. Kupując kilka drzwi wewnętrznych do pomieszczeń na danej kondygnacji warto zwrócić uwagę, aby pasowały do siebie nie tylko wymiarami czy sposobem wykończenia, ale również kolorystycznie.

joxi_screenshot_1468155740474

Drzwi wewnętrzne zazwyczaj dobiera się w taki sposób, aby ich kolor był zbliżony do koloru posadzki lub/i koloru okien. W przypadku drzwi o wykończeniu drewnianym (pełne drewno, fornir bądź okleina drewnopodobna) warto dopasować je kolorystycznie do parkietu czy listew przypodłogowych.

Białe drzwi sprawdzą się dobrze, gdy w pomieszczeniu znajdują się okna z białego PVC lub białe listwy przypodłogowe.

Drzwi Wewnętrzne

Co raz częściej jednak we wnętrzach montuje się drzwi o kontrastującym kolorze, np. czerwonym, który nawiązuje jedynie do koloru dodatków w pomieszczeniu. Wybierać można wśród drzwi pełnych, przeszklonych (o różnym stopniu przeszklenia) lub zupełnie szklanych. Drzwi szklane lub z przeszkleniami zapewniają delikatny dopływ światła do pomieszczenia, a ich zazwyczaj matowe wykończenie szyby gwarantuje prywatność za zamkniętymi drzwiami. Przed zakupem drzwi szklanych warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego szkła – powinno to być szkło bezpieczne, hartowane.

Drzwi wewnętrzne – Brzeziny

Nasza bogata oferta drzwi wewnętrznych kierowana jest także do klientów z Brzezin. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór drzwi od renomowanych producentów. Oprócz sprzedaży zapewniamy pomiar, wycenę, montaż oraz dostawę zamówionego towaru na wskazany adres. Z nami klienci mogą liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę.