Okna PCV

Okna PVC od dłuższego już czasu dominują na rynku stolarki otworowej. Wyspecjalizowana i udoskonalana na przestrzeni lat konstrukcja profili na jakich powstają okna PCV sprawia, że ich stabilność jest obecnie na bardzo wysokim poziomie. Nie można pominąć faktu, że zarazem okna o konstrukcji PVC są stosunkowo lżejsze od swoim drewnianych odpowiedników za sprawą komorowej konstrukcji. Ich izolacyjność cieplna dzięki nowym profilom jest tylko nieznacznie gorsza od okien drewnianych.  

Okna PCV Okna PCV

 

Odporność na wodę i róznego rodzaju substancje chemiczne pozwala w łatwy sposób na ich czyszczenie bez obawy, o ich uszkodzenie. Można powiedzieć, że ich pielęgnacja sprowadza się głównie do mycia szyb, co w niektórych miejscach jest bez wątpienia istotną zaletą. Białe profile nie żółkną, dzięki czemu zawsze wyglądają świeżo oraz nie wymagają konserwacji przez ponad 40 lat.   

Okna PCV Okna PCV

 

Jeżeli tylko mamy na uwadze, że materiał okien PVC znacznie bardziej reaguje na wysokie temperatury (szczegółnie przy bardzo ciemnych kolorach oklein), to można stosować okleiny drewnopodobne, co pozwoli zgrać łatwo i elegancko kolorystykę zarówno z elementami zewnętrznymi, (np. Drzwi wejściowe, dach) jak i wewnętrznymi (meble, drzwi pokojowe itd.). 

 

Okna PCV Okna PCV

Innym ważnym atutem okien PVC jest ich cena, gdyż w większości przypadków okna takie będą znacznie tańsze od swoich drewnianych lub aluminiowych odpowiedników.

 

 

Przykładowe profil okna PVC w naszej ofercie

Okna PCV

 

Okna PVC z profilem GL SYSTEM to pięciokomorowy system o szerokości 70 mm z uszczelnieniem zewnętrznym. Kombinacja wysokiego współczynnika izloacji termicznej Uw= 0,98 W/(m2K), akustyczności, a także niezawodnej funkcjonalności okna PVC czyni taki profil synonimem nowoczesności i elegancji. Omawiany profil pozwala na wykonanie oraz poprawne działanie okien w przeróżnych kształtach wg życzeń klienta.

 

 

 

 

 

Okna PCV

 

 

Warto również wspomnieć, że dla klientów zainteresowanych budowaniem domów pasywnych bądź jak najbardziej energooszczędnych dostępne są również profile okienne o jeszcze lepszych parametrach technicznych.  Mowa w tym przypadku o zastosowaniu 7-komorowego profilu o głębokości zabudowy 82 mm, osiągajacym współczynnik izolacji termicznej z odpowiednim pakietem szybowym równy nawet Uw = 0,6 W/(m2K)

 

 

 

 

 

Okno EXCELLENT Line 90 MD oparte o profil Alphaline 90 firmy VEKA to doskonały produkt który również pomoże obniżyć zużycie energii. System 6-komorowy o głębokości zabudowy 90mm zapewnia ochronę cieplną na najwyższym poziomie.  Ścianki o grubości 3 mm wykonane z polichlorku winylu spełniają wszystkie normy budowlane i ekologiczne. Z uwagi na swoje doskonałe parametry często stosowany w inwestycjach pasywnych. Okna EXCELLENT Line 90 MD to najnowsza generacja spełniająca oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

petecki excellent line