Jak często trzeba impregnować drewniane drzwi wejściowe?

Jednym z istotnych elementów w domu, narażonym na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych są drzwi zewnętrzne. Wybierając model z drewna, trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli zachować estetyczny wygląd przez lata. Dowiedz się, jak powinna wyglądać impregnacja oraz co jaki czas trzeba ją powtarzać.

Na czym polega impregnacja drzwi z drewna?

Procesem opierającym się na nasyceniu konstrukcji drewnianej specjalistycznym preparatem o przeznaczeniu ochronnym od niekorzystnych czynników jest właśnie impregnacja. Była znana już w starożytnym Egipcie, gdzie na wyroby drewniane nanoszono olej cedrowy. Za jego sprawą zachowywały cenne właściwości oraz właściwą estetykę. Następnie przez stulecia używano w tym celu przetworzonej smoły drzewnej oraz węgla kamiennego. Dziś z kolei wykorzystuje się specjalne środki, w których bazą jest mieszkanka żywic, zabezpieczająca naturalny surowiec. Regularnie przeprowadzana impregnacja zapewnia wytrzymałość podczas użytkowania na długie lata.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem drzwi zewnętrznych w Łodzi, przyjedź do nas, doradzimy oraz pomożemy w wyborze właściwego modelu.

Z jaką częstotliwością impregnować drzwi?

Dbałość o drewniane drzwi wejściowe opiera się na systematycznym odświeżaniu i impregnacji.  Niezwykle istotnym zabiegiem jest lakierowanie, będące podstawą w pielęgnacji.

Prawidłowo dobrany lakier do drewna zabezpieczy drzwi od nasiąkania nadmiarem wody, a także przedostawaniem się wilgoci do wnętrza. Niezaimpregnowany surowiec może pęcznieć oraz poddać się działaniu pleśni.

Każde drewniane drzwi zewnętrzne potrzebują właściwej konserwacji. Najwyższy stopień ochrony zapewnisz, impregnując je dwa razy w roku. Przedłuży to ich żywotność oraz zapewni nieskazitelny efekt wizualny.