Czy stalowe drzwi da się skrócić?

Stalowe drzwi to jedne z najbezpieczniejszych i najbardziej popularnych rozwiązań, zwłaszcza w przypadku mieszkań lub domów na parterze. Jednak, kiedy już wybierzemy odpowiednie drzwi, czasami konieczne jest dokonanie modyfikacji, np. aby zmienić rozmiar wejścia. W tym kontekście pojawia się pytanie: czy stalowe drzwi da się skrócić?

Praktycznie każde stalowe drzwi można skrócić

Stalowe drzwi to produkt o charakterze specjalistycznym, wykonany z twardych i wytrzymałych materiałów. Taka konstrukcja znakomicie sprawdza się w sytuacjach, gdy priorytetem jest wysoka ochrona mieszkańców. Stalowe drzwi to nie tylko rozwiązanie funkcjonalne, ale również inwestycja w unikalny design. Dzięki różnorodnym rodzajom wykończenia można dopasować model do stylu wnętrza. 

Co jednak jeśli stalowe drzwi będą zbyt długie na nasze potrzeby? W takim przypadku konieczne jest skrócenie drzwi. Oczywiście warto zwrócić uwagę na dokonanie prawidłowych obliczeń oraz wybór odpowiednich narzędzi, takich jak piła do metalu. Jeśli wykonamy wszystko poprawnie, krótsze stalowe drzwi będą równie funkcjonalne i bezpieczne.

Skracanie samodzielnie a skracanie przez profesjonalistów

Choć samodzielne skracanie stalowych drzwi wiąże się z niskimi kosztami, należy jednak pamiętać, że także w przypadku drzwi mamy dziś do czynienia z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Dlatego skracanie najlepiej zostawić profesjonalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i narzędziami oraz posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie. Taki krok skutecznie zminimalizuje ryzyko naruszenia konstrukcji. Polecamy skorzystanie z oferty firmy Bartek, która oferuje nie tylko montaż, ale też skracanie i inne działanie na drzwiach zewnętrznych w Tomaszowie Mazowieckim i nie tylko.