Blog

Jak często trzeba impregnować drewniane drzwi wejściowe?

Jednym z istotnych elementów w domu, narażonym na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych są drzwi zewnętrzne. Wybierając model z drewna, trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli zachować estetyczny wygląd przez lata. Dowiedz się, jak powinna wyglądać impregnacja oraz co jaki czas trzeba ją powtarzać.

Czytaj dalej

Drzwi zewnętrzne – z przeszkleniem, czy bez?

Drzwi zewnętrzne powinny zapewniać doskonałą izolację termiczną i dobry komfort akustyczny. Nie bez znaczenia są także zabezpieczenia antywłamaniowe, a także estetyka. W tym przypadku wiele zależy od materiału, z jakiego drzwi są wykonane – może to być drewno, stal i aluminium. Kwestią, którą trzeba rozważyć, jest to czy w drzwiach znajdą się przeszklenia.

Czytaj dalej

Brama garażowa rolowana a uchylna – którą wybrać?

Bramy uchylne, pomimo że lata popularności mają dawno za sobą, to jednak wciąż są wybierane ze względu na przystępną cenę, co wynika z ich prostej budowy. Skrzydło bramy uchylnej unosi się po prowadnicach i najpierw wysuwa się na zewnątrz garażu, a następnie chowa się pod sufitem. Konieczne jest zatem zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca przy wjeździe. […]

Czytaj dalej
Write to us

    ×